Skip Navigation

Engineering: Current Undergraduate Students


Dean's List

Congratulations to Nebraska Engineering's
Spring 2013 Dean's List Honorees


The University of Nebraska-Lincoln College of Engineering has announced the students on its Lincoln Campus who achieved a grade point average of 3.5 or higher this term.

 


Bookmark and Share

Lincoln Campus

First & Middle Name Last Name Year Department City

ALASKA

Erik Moore Junior Biological Systems Engineering Eagle River
Nikolai Reitz  Senior Biological Systems Engineering Eagle River

ARIZONA

Rohit Thallam  Junior Mechanical Engineering Phoenix

CALIFORNIA

Sydney Stone  Senior Industrial Engineering Temecula

GEORGIA

       
Taylor Hendrix  Senior Chemical Engineering Kennusaw

ILLINOIS

       
Taylor Eman  Senior Civil Engineering Peoria

IOWA

       
Baylor Bestgen  Sophomore Civil Engineering Sioux City
Kaitlyn Brady Sophomore Computer Engineering Sioux City
Nicholas Gerken  Junior Biological Systems Engineering Iowa City
Patrick Gramkow  Senior Construction Management Avoca
Trevor Hall Sophomore Computer Engineering Norwalk
Matthew Hedrick  Junior Biological Systems Engineering Granger
Andrew Houchin Senior Civil Engineering West Des Moines
Kyle King Senior Industrial Engineering Sioux City
Craig Mayfield Senior Civil Engineering Wever

KANSAS

       
Ryan Claybrooks  Sophomore Computer Engineering Wichita
Michael Draftz  Junior Electrical Engineering Atchison
Nathan Heng  Senior Industrial Engineering Overland Park
Nathaniel Mannebach  Senior Biological Systems Engineering Garden Plain
Emily Miller  Senior Industrial Engineering Lenexa
Casey Murphy  Freshman Electrical Engineering Topeka
Megan White Sophomore Biological Systems Engineering Overland Park

MICHIGAN

       
James Peck  Sophomore Mechanical Engineering Hancock

MINNESOTA

       
Rachel Horzewski Junior Mechanical Engineering Oakdale
Keegan Jorgensen  Junior Computer Engineering Woodbury
Megan Lush  Junior Biological Systems Engineering Plymouth
Michelle McGuire  Senior Chemical Engineering Apple Valley
Cody Preisler  Sophomore Civil Engineering Le Center
Aaron Wollman  Freshman Computer Engineering Luverne

MISSOURI

       
Marques King  Senior Electrical Engineering St. Joseph
Gabriel Mateski  Junior Electrical Engineering Kansas City
Noel Menard  Senior Agricultural Engineering Savannah
Aaron Ratigan  Sophomore Mechanical Engineering Lee's Summit
Kevan Reardon  Junior Biological Systems Engineering Parkville
Taylor Reinsch  Sophomore Civil Engineering Kansas City

MONTANA

Marissa Rose McCormick  Junior Biological Systems Engineering Choteau

NEBRASKA

       
Osama Absi  Senior Chemical Engineering Bellevue
Alexander Adams  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Samuel Adams  Junior Computer Engineering Omaha
Ellie Ahlquist Sophomore Biological Systems Engineering Omaha
Tafla Al Ruzaiqi Freshman Chemical Engineering Lincoln
Zane Aldrich  Senior Mechanical Engineering Burwell
Kevin Allen  Junior Computer Engineering Alliance
David Allendorfer  Senior Electrical Engineering Lincoln
Abigail Allgood  Junior Civil Engineering Gretna
Mohammed Al-Mamari  Freshman Civil Engineering Lincoln
Ivamberg Almeida  Freshman Electrical Engineering Lincoln
Spencer Anderson  Junior Computer Engineering Aurora
Spencer Anderson  Junior Electrical Engineering Aurora
Nels Anderson  Junior Computer Engineering Chappell
Taylor Anderson  Senior Mechanical Engineering Columbus
Tara Asgarpoor Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Gregory Atkin Sophomore Civil Engineering Lincoln
John Bader  Junior Biological Systems Engineering Gresham
Neema Bahramzad  Senior Computer Engineering Lincoln
David Bailey  Senior Mechanical Engineering Omaha
Alexander Bainter  Sophomore Computer Engineering Seward
Matthew Bair  Senior Industrial Engineering Culbertson
Drew Bakenhus  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Joel Banninga  Junior Electrical Engineering Omaha
Brian Barnes  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Seth Bashford Sophomore Electrical Engineering Lincoln
Ben Batenhorst  Junior Civil Engineering Omaha
John Batenhorst  Junior Electrical Engineering West Point
Jacob Baumgartner  Junior Chemical Engineering Lincoln
Samuel Baumgartner  Freshman Chemical Engineering Lincoln
Evan Beachly  Junior Electrical Engineering Hastings
Alexander Beasley  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Dana Becker Senior Biological Systems Engineering Madison/td>
Joseph Beeson Sophomore Mechanical Engineering Omaha
Ryan Bell Junior Mechanical Engineering Ashland
Nolan Bender  Junior Mechanical Engineering Elkhorn
Alfred Berchtold  Junior Chemical Engineering Lincoln
Caleb Berggren  Senior Mechanical Engineering Blair
Daniel Berglund  Senior Chemical Engineering Alliance
Eric Bertone  Junior Chemical Engineering Papillion
Anthony Bertrand  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Jared Beyersdorf  Junior Biological Systems Engineering Bellevue
Justin Blackledge  Junior Construction Management Omaha
Philip Blankenau  Senior Civil Engineering Lincoln
Chase Blazek Senior Biological Systems Engineering Bellevue
Jacob Bohac  Junior Electrical Engineering Leigh
Drew Bonge  Senior Chemical Engineering Albion
Brandon Boosalis Senior Mechanical Engineering Lincoln
Tasneem Bouzid  Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Lee Bowman  Senior Computer Engineering, Electrical Engineering Omaha
John Brandt  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Blake Brenner  Senior Civil Engineering Wayne
Brittney Bridger-Burton  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Robert Brockhaus  Freshman Mechanical Engineering Madison
Heath Brockman  Senior Civil Engineering Papillion
Aaron Brodersen  Senior Computer Engineering Hartington
Cody Brown Freshman >Computer Engineering Henderson
Alexander Bruening  Sophomore Mechanical Engineering Omaha
David Bunker  Junior Biological Systems Engineering North Platte
Julia Burchell  Junior Biological Systems Engineering Kearney
Isaiah Burger  Senior Electrical Engineering Davenport
Michael Burke  Senior Construction Management Omaha
John Burke Junior Chemical Engineering Wahoo
Brian Burris  Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Anthony Cameli  Junior Civil Engineering Lincoln
Jacob Campbell  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Erica Carder  Senior Biological Systems Engineering Albion
Samuel Carey  Senior Electrical Engineering Omaha
Colt Carson  Senior Mechanical Engineering Purdum
Jessica Castellano  Junior Industrial Engineering Bellevue
Brinson Chapp Freshman Biological Systems Engineering Seward
Dorothy Chen  Junior Chemical Engineering Lincoln
Kyle Christensen  Junior Civil Engineering Columbus
Chase Collier  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Brandon Collins  Senior Computer Engineering Omaha
Kathryn Conroy Senior Biological Systems Engineering Papillion
Ryan Coughlin  Sophomore Mechanical Engineering Omaha
Trevor Craig  Junior Mechanical Engineering Lincoln
David Crews Sophomore Electrical Engineering Lincoln
Scott Criss  Senior Construction Management Omaha
Aaron Cronican Sophomore Biological Systems Engineering Papillion
Lou Cubrich  Senior Mechanical Engineering Omaha
Shruti Daggumati  Senior Computer Engineering Lincoln
Rachael Dahlman  Freshman Computer Engineering Thurston
Layne Dahlquist  Junior Mechanical Engineering Oakland
Berenice Daly  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Christopher Davidson Sophomore Biological Systems Engineering Omaha
Jefferson Davis  Sophomore Undeclared - Undergraduate Lincoln
Ethan Davis  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Nathan Davis  Senior Mechanical Engineering Omaha
Thiago De Alencar Sousa  Freshman Electrical Engineering Lincoln
Nathan DeMaria* Junior Computer Engineering Omaha
Chase Denker  Senior Construction Management Lexington
William Denton  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Eric Diamond  Senior Mechanical Engineering Columbus
John Diediker  Senior Civil Engineering Dakota City
Stephanie Dirks  Senior Construction Management Omaha
Jeremiah Dixon  Freshman Civil Engineering Craig
Trang Do  Senior Computer Engineering Lincoln
Noah Dorcey  Senior Electrical Engineering York
Jordan Dostal  Senior Civil Engineering Omaha
Joseph Dougherty  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Allison Drain* Senior Chemical Engineering Omaha
Bree Drda  Sophomore Chemical Engineering Lincoln
David Dropinski* Junior Computer Engineering Omaha
Ryan Drvol  Freshman Mechanical Engineering Omaha
Elizabeth Dudley  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Katherine Dudley  Freshman Biological Systems Engineering Omaha
Drew Dudley* Freshman Biological Systems Engineering Norfolk
Christopher Duerschner  Sophomore Chemical Engineering Lincoln
Brian Duhacek  Senior Construction Management Omaha
Amanda Dunekacke  Junior Civil Engineering Elk Creek
Matthew Eames  Junior Civil Engineering Lincoln
Daniel Eberly  Senior Computer Engineering Omaha
Daniel Ebert  Senior Computer Engineering Lincoln
Benjamin Eigbrett  Junior Mechanical Engineering Roca
Andrew Eisenbraun  Freshman Civil Engineering Norfolk
Henry Ems  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Sadie Erdmann  Freshman Civil Engineering Crofton
Daniel Erickson  Senior Construction Management Omaha
Drew Erickson  Senior Chemical Engineering Omaha
Collin Erickson  Sophomore Biological Systems Engineering Omaha
Kristen Fallon  Senior Chemical Engineering Lincoln
Skylar Falter  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Mitchell Faltin  Junior Electrical Engineering Elkhorn
Joseph Farley* Senior Mechanical Engineering Omaha
Thomas Faulconer  Junior Civil Engineering Elkhorn
Andrew Fehr  Freshman Civil Engineering Omaha
Mark Fiedler  Freshman Mechanical Engineering Pleasant Dale
Kyle Finnegan  Freshman Mechanical Engineering Newcastle
Patricia Foley  Senior Electrical Engineering Blair
Jared Forbes  Senior Mechanical Engineering Brunswick
Todd Ford  Senior Mechanical Engineering Grant
Todd Ford  Senior Mechanical Engineering Grant
Zachary Foster* Senior Chemical Engineering Papillion
Joseph Fox  Junior Mechanical Engineering Hastings
Adam Frerichs  Freshman Agricultural Engineering Virginia
Eric Fritz  Senior Mechanical Engineering Atkinson
Alex Frodyma  Junior Electrical Engineering Lincoln
Alex Frodyma  Junior Computer Engineering Lincoln
Dylan Fromm  Freshman Electrical Engineering Lincoln
Matthew Fry  Junior Civil Engineering Hastings
Victoria Fry  Senior Chemical Engineering Lincoln
Jakob Fuhs  Junior Construction Engineering Omaha
Jace Furley  Freshman Civil Engineering Northplatte
Benjamen Garday  Senior Mechanical Engineering Omaha
Brandon Gardels* Senior Civil Engineering Wilcox
Cory Gaston  Senior Civil Engineering McCook
Andrew German  Senior Electrical Engineering Roca
Lucas Giles  Senior Construction Management Alliance
Trevor Gnuse  Junior Mechanical Engineering Grand Island
Nicholas Goeser  Senior Mechanical Engineering Omaha
Alan Goodenberger* Freshman Mechanical Engineering McCook
Gretchen Gould  Senior Construction Management Lincoln
Steven Gour  Sophomore Mechanical Engineering Bellevue
Matthew Graham  Junior Mechanical Engineering Belden
Jacob Greenwood  Sophomore Electrical Engineering Lincoln
Brian Grieb  Senior Computer Engineering Omaha
Dillon Gushard  Junior Chemical Engineering Lincoln
Omar Hadgi  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Kevin Hahn  Senior Mechanical Engineering Omaha
Jacob Hanus  Sophomore Electrical Engineering Eagle
Robert Harris  Senior Construction Management Omaha
Jason Hartwell  Sophomore Mechanical Engineering Waverly
Anton Hassebrook  Junior Mechanical Engineering Lyons
Hannah Hassenstab  Freshman Chemical Engineering Omaha
Andrew He  Freshman Electrical Engineering Lincoln
Schyler Heathers  Senior Civil Engineering Champion
Chase Heble  Junior Computer Engineering Adams
Jared Heng  Sophomore Mechanical Engineering Blair
Logan Hestermann  Sophomore Construction Management Waverly
William Higgins  Junior Electrical Engineering Omaha
Nicholas High  Junior Chemical Engineering Lincoln
Mark Hilderbrand* Junior Agricultural Engineering Gothenburg
Paul Hilger  Senior Electrical Engineering, Computer Engineering Lincoln
Charles Hinds  Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Alexander Hinton  Freshman Electrical Engineering Lincoln
Philip Hochstetler  Senior Agricultural Engineering Strang
Heidi Hollan  Senior Chemical Engineering Lincoln
Michael Holton  Junior Civil Engineering Papillion
Jared Hoppe  Senior Construction Management Columbus
Richard Horrocks  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Cody Houdesheldt  Freshman Biological Systems Engineering Omaha
Griffin Hovorka  Senior Mechanical Engineering Elmwood
Emily Hubl  Senior Biological Systems Engineering Lawrence
Kelly Hudek  Senior Chemical Engineering Omaha
Joseph Huettner  Senior Construction Management Elkhorn
Bradley Hugenroth  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Brandt Humphrey  Senior Civil Engineering Kearney
Ryan Humphrey  Sophomore Mechanical Engineering Lincoln
Courtney Ingersoll  Senior Computer Engineering, Electrical Engineering Kearney
Scott Ingham  Sophomore Chemical Engineering Lincoln
Patrick Jackman* Senior Computer Engineering Elkhorn
Sawyer Jager* Sophomore Computer Engineering Wayne
Tyler Janecek  Sophomore Mechanical Engineering Omaha
Benjamin Jarrett  Senior Civil Engineering Papillion
John Jasa  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Benjamin Jensen* Freshman Construction Management Omaha
Mark Jeratowski  Junior Construction Management Albion
Caleb Jergensen  Sophomore Civil Engineering Lexington
Amy Jewell  Senior Civil Engineering Omaha
Benjamin Joekel  Sophomore Biological Systems Engineering Omaha
David Johansen  Freshman Civil Engineering Omaha
Garrett Johnson  Senior Civil Engineering Chadron
Mitchell Johnson  Senior Construction Management Kearney
Schuyler Judds* Freshman Civil Engineering Lincoln
Hayden Kaderly  Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Matthew Karges  Junior Computer Engineering Broken Bow
Jase Kaser* Junior Mechanical Engineering Lincoln
Kathleen Kendall  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Jacob Kenney  Sophomore Computer Engineering Lincoln
Destry Kenning  Senior Civil Engineering Hebron
Tyler Ketchem* Senior Mechanical Engineering Fremont
Ian Kirschner  Senior Electrical Engineering Norfolk
Emily Klimisch  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Rees Klintworth* Sophomore Computer Engineering Seward
Bryant Klotthor  Senior Mechanical Engineering Alma
Ian Kobler  Freshman Mechanical Engineering Lincoln
Ted Kocher  Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Joseph Komenda  Senior Mechanical Engineering Valparaiso
Reid Korbelik  Senior Construction Management Elkhorn
Lee Korshoj* Senior Chemical Engineering Omaha
Leah Kottwitz  Senior Civil Engineering Omaha
Jordan Krahn  Sophomore Mechanical Engineering Lincoln
Shane Kraus  Freshman Electrical Engineering Denton
Monica Krause  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Kevin Kreis  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Larissa Krenk* Junior Biological Systems Engineering Seward
Tyler Kuper  Senior Civil Engineering Lincoln
Kye Kurkowski  Junior Agricultural Engineering Grant
Wil Lage  Sophomore Chemical Engineering Sutherland
Olivia Lambdin  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Spencer Landis  Junior Computer Engineering Kearney
Devin Larsen  Junior Computer Engineering Omaha
Taylor Laughlin  Senior Chemical Engineering Papillion
Shelby Lauritsen  Junior Civil Engineering Beatrice
Tai Le* Sophomore Computer Engineering Lincoln
Nathan Legband  Senior Mechanical Engineering Ames
Katherine Leibel  Senior Mechanical Engineering Omaha
Rachel Lemke* Senior Biological Systems Engineering Hastings
Natalie Lenners  Senior Biological Systems Engineering Filley
Tyler Lerdahl  Senior Civil Engineering Lincoln
Benjamin Lewandowski* Senior Construction Management Farwell
Weston Lewis  Sophomore Mechanical Engineering Lincoln
David Lillyman  Sophomore Computer Engineering Kearney
James Lodes  Senior Computer Engineering Lincoln
Brenden Lopp  Junior Biological Systems Engineering Omaha
Alec Lowrey  Senior Computer Engineering Lincoln
Patrick Luddy  Sophomore Computer Engineering Omaha
Joseph Lunde  Junior Computer Engineering Omaha
Patrick Lusk  Senior Civil Engineering Omaha
Matthew Lutomski  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Aaron Mack  Freshman Mechanical Engineering Lincoln
Mitchell Maguire* Sophomore Biological Systems Engineering David City
Patrick Malcolm  Senior Civil Engineering Falls City
Tyler Manning  Sophomore Agricultural Engineering Fairmont
Shane Manning  Junior Agricultural Engineering Fairmont
Amy Mantz  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Alexander Maresch  Senior Civil Engineering Papillion
Mitchell Markin* Junior Computer Engineering Omaha
Jennifer Markt* Junior Mechanical Engineering Omaha
Blake Marmie  Sophomore Mechanical Engineering Lincoln
David Marshall  Sophomore Biological Systems Engineering Omaha
Garrett Martindale* Sophomore Civil Engineering Gretna
Alan Martinez Ruiz  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Timothy Mastny  Sophomore Electrical Engineering Norfolk
Nathanial Matz  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Michael Matzen  Senior Chemical Engineering Lincoln
Aaron Matzke  Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Thomas McClenahan* Junior Computer Engineering Omaha
John McCoy  Senior Computer Engineering Kearney
Mitchel McGill  Senior Mechanical Engineering Omaha
Richard McKeever  Freshman Civil Engineering Omaha
JoElle Meaney  Senior Civil Engineering Lincoln
Max Meier  Junior Chemical Engineering Juniata
Garret Menard* Senior Civil Engineering Omaha
Kevin Messersmith  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Laurel Metzger  Senior Chemical Engineering Omaha
Joshua Meyer  Freshman Agricultural Engineering Avoca
Ryan Michael  Sophomore Civil Engineering Elkhorn
Keith Miller  Senior Biological Systems Engineering Battle Creek
Mackenzie Miller  Sophomore Biological Systems Engineering Lincoln
Allison Miller  Junior Mechanical Engineering Omaha
Sean Minton  Senior Industrial Engineering Lyons
Michael Moeller  Freshman Biological Systems Engineering Plainview
Peter Moeschen* Junior Industrial Engineering Lincoln
Jordan Molacek  Freshman Computer Engineering Norfolk
Kelsey Moore  Junior Construction Management Exeter
Brock Morrison  Senior Construction Management Nebraska City
Mallory Morton  Sophomore Biological Systems Engineering Lincoln
Michael Mozer  Junior Electrical Engineering Monroe
Michael Mumaugh* Senior Industrial Engineering Omaha
Samuel Murray  Sophomore Electrical Engineering Cortland
Jarrad Murrish  Junior Mechanical Engineering Kearney
Samantha Nelson  Freshman Biological Systems Engineering Lincoln
Joshua Nepper  Senior Construction Management Lincoln
Rajeev Neupane  Senior Electrical Engineering Lincoln
Garin Newcomb  Senior Electrical Engineering Papillion
Toan Nguyen  Junior Computer Engineering Lincoln
Cat Nguyen  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Anh Nguyen  Senior Chemical Engineering Lincoln
Robert Nielsen  Sophomore Construction Management Ralston
Brock Nielsen  Senior Construction Management St Paul
Brandon Nieveen* Senior Computer Engineering, Electrical Engineering Lincoln
Taylor Noel  Senior Chemical Engineering Lincoln
Michael Nordell  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Derek Nordgren* Sophomore Electrical Engineering Lincoln
Sheridan Nusz  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Choor Hong Oh  Junior Construction Management Lincoln
Nathan O'Keefe  Senior Civil Engineering Lincoln
Robert Olsen  Junior Agricultural Engineering Harrisburg
Joseph Olson  Senior Electrical Engineering Atkinson
Jared Ostdiek* Senior Biological Systems Engineering Columbus
Keith Ozanne  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Moses Pacheco  Senior Civil Engineering Dakota City
Kokeun Park  Senior Mechanical Engineering Omaha
Steven Parkison  Senior Electrical Engineering Omaha
Ian Parsley* Senior Biological Systems Engineering Scottsbluff
Zully Perez Sierra  Freshman Chemical Engineering Norfolk
Todd Pernicek* Junior Civil Engineering Brainard
Erik Petersen  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Caleb Peterson  Senior Civil Engineering Bennington
Austin Peterson* Senior Chemical Engineering Lincoln
Jared Petr  Freshman Computer Engineering Riverdale
Brian Petty* Senior Chemical Engineering Omaha
Luan Pham  Senior Computer Engineering Lincoln
Nicholas Phillips  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Alexander Pieper* Senior Biological Systems Engineering Omaha
Mary Pistillo  Junior Mechanical Engineering Omaha
Noah Pitts  Senior Civil Engineering Lincoln
Logan Pohlmann  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Kyle Pokorny  Senior Civil Engineering Elkhorn
Paul Poulsen* Senior Computer Engineering Lincoln
Gemma Pretzer* Senior Civil Engineering Beatrice
Shawn Prochaska  Senior Electrical Engineering Lincoln
Luke Prosser  Junior Agricultural Engineering Crawford
Keith Prothman  Junior Agricultural Engineering Albion
Brandon Purintun  Sophomore Civil Engineering Gretna
Joseph Putjenter  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Wenjian Qin  Junior Electrical Engineering Lincoln
Jiuzhou Qin  Senior Electrical Engineering Lincoln
Bryan Rahn  Senior Construction Management Lincoln
Kevin Real* Freshman Biological Systems Engineering Papillion
Mark Reichenbach  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Daniel Reiff* Senior Biological Systems Engineering Omaha
Christopher Reimers  Senior Agricultural Engineering West Point
Alexander Renken  Sophomore Mechanical Engineering Lincoln
Lukas Renker  Freshman Mechanical Engineering Crete
Austin Riffle  Junior Electrical Engineering Lincoln
Christopher Rodenborg  Senior Mechanical Engineering Pierce
Jack Rodenburg  Freshman Mechanical Engineering Lincoln
Brandon Roesler  Senior Civil Engineering Omaha
Daniel Rogge  Senior Computer Engineering Lincoln
Zev Rohloff  Senior Mechanical Engineering Papillion
Justin Rosenbohm* Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Joshua Roth  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Andrew Ruskamp* Senior Electrical Engineering West Point
Lukas Samuelson* Sophomore Biological Systems Engineering Fremont
Taylor Santos* Senior Chemical Engineering Blair
Sinan Sayood  Senior Electrical Engineering Lincoln
Simon Schacher  Senior Civil Engineering Columbus
Stefan Schaepe  Senior Civil Engineering Lincoln
Kara Scheel  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Aidan Schieuer  Junior Electrical Engineering Omaha
Elizabeth Schmidt* Junior Mechanical Engineering Norfolk
Ryan Schrack* Senior Chemical Engineering Bellevue
Bradley Schrag* Sophomore Chemical Engineering Omaha
Joel Schroeder  Sophomore Computer Engineering Lincoln
Evan Schultz* Senior Electrical Engineering, Electrical Engineering Omaha
Shawn Schumacher  Junior Mechanical Engineering Columbus
Nicole Schuster  Senior Biological Systems Engineering Gibbon
Jamison Schuster  Senior Computer Engineering Lincoln
Noel Scott  Senior Construction Management Broken Bow
Larry Seefus  Senior Mechanical Engineering Fort Calhoun
Brett Shald  Senior Civil Engineering Blair
Benjamin Shallenberger  Senior Electrical Engineering Lincoln
Taylor Shapland  Senior Construction Management Springfield
Joseph Sheehan  Freshman Mechanical Engineering Blair
David Shriver  Junior Computer Engineering Omaha
Andrew Shultz* Senior Mechanical Engineering Ceresco
Cole Sievers  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Alex Silvey  Junior Civil Engineering Lincoln
Danielle Simpson* Senior Industrial Engineering Lincoln
James Sinclair  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Jesse Sindelar  Senior Civil Engineering North Bend
Jacob Sison-Martinez* Senior Biological Systems Engineering Bellevue
Jeffrey Slattery  Junior Mechanical Engineering Lincoln
Piotr Slawinski  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Dylan Smith  Junior Agricultural Engineering Eddyville
Riley Smith  Junior Biological Systems Engineering Gering
Luke Smith  Freshman Chemical Engineering Norfolk
Branden Smith* Junior Computer Engineering Bellevue
Katherine Smith* Senior Biological Systems Engineering Columbus
Daniel Smolczyk  Senior Electrical Engineering Omaha
Mitchell Snyder  Senior Computer Engineering Omaha
Jacob Snyder  Freshman Mechanical Engineering Omaha
Kate Sonnenfeld  Sophomore Chemical Engineering Kearney
Anna Sorensen  Junior Agricultural Engineering Creighton
Dillon Soukup  Freshman Civil Engineering Omaha
Darrick Spilker  Freshman Construction Management Waterloo
Ryan Splichal  Senior Chemical Engineering Bellevue
Reid Stagemeyer  Freshman Electrical Engineering Cambridge
Steven Stauffer  Junior Civil Engineering Phillips
Michael Steffensmeier  Junior Civil Engineering Norfolk
Brad Steiner* Freshman Electrical Engineering Columbus
Hillary Stoll* Junior Biological Systems Engineering Lincoln
Wyatt Stubbs* Senior Agricultural Engineering Elm Creek
Christopher Sullivan  Senior Biological Systems Engineering Aurora
Trevor Sutter  Freshman Electrical Engineering Eagle
David Svoboda  Senior Biological Systems Engineering HOLDREGE
Halle Swann  Sophomore Biological Systems Engineering Lincoln
Travis Sweetser  Junior Computer Engineering Sidney
David Szalewski  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Michael Taylor* Senior Chemical Engineering Omaha
Patrick Thibodeaux  Junior Construction Management Papillion
Samuel Thiele  Junior Civil Engineering Lincoln
Andrew Thielen* Freshman Electrical Engineering Omaha
Anthony Thomas  Junior Computer Engineering Lincoln
Cody Thompson* Sophomore Mechanical Engineering Gretna
Jared Thomsen* Junior Biological Systems Engineering Omaha
Katherine Thorson  Senior Mechanical Engineering Omaha
Rachael Tibbs  Second Degree Civil Engineering Lincoln
Joseph Timmons* Senior Agricultural Engineering Scotia
Sandip Timsina  Junior Civil Engineering lincoln
Joshua Tomjack  Senior Agricultural Engineering Ewing
Christopher Tomlinson  Senior Mechanical Engineering Lincoln
Samantha Triba  Senior Biological Systems Engineering Bennington
Krystal Trojan  Senior Electrical Engineering Dwight
Alfred Tsubaki* Junior Mechanical Engineering Omaha
Taylor Tvrdy  Sophomore Electrical Engineering Lincoln
Eli Van Boening* Sophomore Mechanical Engineering Blue Hill
Alex Van Lent  Sophomore Biological Systems Engineering Omaha
Deborah Veik  Senior Mechanical Engineering Omaha
Kyle VerMaas  Freshman Biological Systems Engineering Lincoln
Connor Villanueva  Junior Construction Management Lincoln
Lieu Vo  Freshman Civil Engineering Lincoln
Zachary Wacker  Senior Agricultural Engineering Wayne
Joseph Wahlmeier* Freshman Biological Systems Engineering Juniata
Matthew Wallin  Junior Construction Management Hastings
Derek Wallin  Sophomore Mechanical Engineering Newman Grove
Sarah Wallis  Senior Mechanical Engineering Omaha
Sophie Walsh  Junior Biological Systems Engineering Omaha
Nathaniel Watley  Senior Computer Engineering Kearney
David Watson  Junior Civil Engineering Elkhorn
Katelyn Watts  Freshman Biological Systems Engineering Ansley
Joseph Weber  Senior Mechanical Engineering Grand Island
Tory Weeder  Sophomore Mechanical Engineering Kearney
Cody Wesely  Sophomore Construction Management Gretna
Emily West  Senior Industrial Engineering Omaha
Nicholas Wheatley  Senior Electrical Engineering Lincoln
Mitchell White  Junior Biological Systems Engineering Broken Bow
Logan >White Senior Civil Engineering Omaha
Aaron Wiese  Sophomore Civil Engineering Lincoln
Taylor Wiese  Senior Biological Systems Engineering Lincoln
Alex Wilke  Junior Computer Engineering Lincoln
Nolan Wilken  Senior Mechanical Engineering Lincoln
John Wilmes  Junior Mechanical Engineering Omaha
Martin Wolff  Senior Mechanical Engineering Norfolk
Kathryn Woolworth  Senior Computer Engineering Lincoln
Kathryn Woolworth  Senior Electrical Engineering Lincoln
Devin Wortman Sophomore Mechanical Engineering Denton
James Yong  Senior Biological Systems Engineering Omaha
Joan Yule  Senior Mechanical Engineering Bloomfield
Wenjia Zhao  Senior Electrical Engineering Lincoln

NEW MEXICO

       
Lindsey Michal Gonzales  Senior Mechanical Engineering Los Alamos

NEVADA

       
Sarah Fanning  Junior Computer Engineering Henderson
Christian Padilla  Senior Mechanical Engineering Henderson

NORTH CAROLINA

       
Robert William Johnson Senior Chemical Engineering Durham

NORTH DAKOTA

       
Emily Olig  Senior Biological Systems Engineering Fargo
Bridget Riley  Junior Civil Engineering Bismarck
Elizabeth Varberg  Freshman Biological Systems Engineering West Fargo

OREGON

       
Lucas Amadeo Arredondo  Junior Mechanical Engineering Roseburg

PENNSYLVANIA

       
Ryan Paul Kerr  Freshman Mechanical Engineering Brookville

SOUTH DAKOTA

       
Geena Brown  Sophomore Mechanical Engineering Sioux Falls
Derek Christensen  Senior Electrical Engineering Parker
Carson Crawford Senior Computer Engineering Rapid City
Michael Donovan  Junior Civil Engineering Sioux Falls
Whitney Duarte  Senior Chemical Engineering Parkston
Zachary Duncan  Junior Biological Systems Engineering Sioux Falls
Eric Farris Senior Biological Systems Engineering Mitchell
Andrew Gaspar  Senior Computer Engineering Sioux Falls
Kari Heck  Sophomore Biological Systems Engineering Sioux Falls
Cody Jung  Senior Computer Engineering Brookings
Rachel Morford  Sophomore Biological Systems Engineering Dakota Dunes
Michael Quinn  Senior Electrical Engineering Rapid City
Christopher Ridl  Senior Chemical Engineering Sioux Falls
Jared Roehrich  Senior Computer Engineering Rapid City
Jared Roehrich  Senior Electrical Engineering Rapid City
Alexander Sellers  Senior Biological Systems Engineering Volga
Michael Van Beek Junior Chemical Engineering Aberdeen
Carina Winters  Freshman Chemical Engineering Sioux Falls
Ryan Wood Senior Chemical Engineering Sioux Falls

TEXAS

       
Brendan Byal  Junior Mechanical Engineering Austin
Stephen O'Neill  Junior Electrical Engineering El Paso
Quinton Reckmeyer  Senior Biological Systems Engineering Trophy Club
Alena Senik  Sophomore Biological Systems Engineering Fort Worth

WISCONSIN

       
Andrea Schleicher  Sophomore Computer Engineering Germantown

WYOMING

       
Paula Jean Andrie  Sophomore Biological Systems Engineering Gillette

INTERNATIONAL

       
Alan Akil  Freshman Chemical Engineering Capital Federal, Argentina
Ricardo Aquino Guazzelli  Freshman Computer Engineering Porto Alegre, Brazil
Rafael Granja  Freshman Agricultural Engineering Sao Paulo, Brazil
Pedro Klippel Sathler Lima  Freshman Electrical Engineering Vitoria, Brazil
Carlos Alberto Mahl Spohr  Freshman Mechanical Engineering Santa Helena, Brazil
Marcelo Moreira  Freshman Undeclared - Undergraduate Joao Pessoa, Brazil
Sergio Luiz Rossi Fernandes  Freshman Mechanical Engineering Itajuba, Brazil
Ran Bi  Senior Electrical Engineering Hangzhou, China
Feng Chen  Sophomore Chemical Engineering Chaohu, China
Xin Ding Junior Mechanical Engineering Shang Hai, China
Xi He  Senior Electrical Engineering Xi'an, China
Dingyi Hong  Junior Electrical Engineering Zhoushan City, China
Lingjun Hu  Senior Electrical Engineering Hangzhou, China
>Libin Jia Senior Computer Engineering Hangzhou, China
Zhan Jiang  Senior Mechanical Engineering Hangzhou, China
Xiaoyue Jiao  Senior Civil Engineering Hangzhou, China
Su Jin  Senior Civil Engineering Hangzhou, China
Dongqi Lai  Sophomore Electrical Engineering Yinchuan, China
Ling Li Senior Electrical Engineering Haining, China
Nianxiang Lin  Senior Electrical Engineering Hangzhou, China
Chuyang Liu  Senior Civil Engineering Hangzhou, China
Xiangyu Luo  Senior Electrical Engineering Hangzhou, China
Linkai Mei  Senior Biological Systems Engineering Hangzhou, China
Zhen Qian  Senior Electrical Engineering Suzhou, China
Ziyang Tang  Senior Electrical Engineering Hangzhou, China
Zhen Wang  Senior Computer Engineering Hangzhou, China
Jianeng Wang Sophomore Chemical Engineering Chengdu, China
Buming Wu  Freshman Electrical Engineering Hangzhou, China
Yuhang Xu  Senior Civil Engineering Hangzhou, China
Cunzhu Xu  Senior Electrical Engineering Hangzhou, China
Xiao Lei Zhang  Senior Electrical Engineering Dalian, China
Nhat Tran  Senior Biological Systems Engineering Bien Hoa, Dong Nai, Viet Nam